КАБМІН САБОТУЄ СТВОРЕННЯ МІНІСТЕРСТВА У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ

Більше восьми місяців український уряд не подає до ВР кандидатуру на пост очільника нового міністерства. Чи свідчить це про приховані корупційні інтереси у відомстві Гройсмана? 

На початку року з ініціативи групи народних депутатів у Верховній Раді було зареєстровано постанову щодо створення Міністерства у справах ветеранів.

Ідея відкриття нового відомства обговорювалася і раніше. За чотири роки війни кількість учасників бойових дій в Україні зросла до півмільйона осіб, що поставило питання захисту даної категорії населення на загальнодержавному рівні.

27 лютого Рада проголосувала за відповідну постанову, авторами якої виступила депутатська група на чолі з главою Комітету ВРУ у справах ветеранів Олександром Третьяковим.

«Міністерство у справах ветеранів має бути міністерством можливостей. Більшу частину працівників якого повинні складати учасники бойових дій», — прокоментував на одному із виступів процес створення Міністерства президент України Петро Порошенко.

Верховна Рада показала своєю роботою бажання вирішити складну суспільну проблему захисту ветеранів. Нардепи  виконали всі підготовчі процедури щодо початку роботи нової інституції. Проектний офіс направив відповідні напрацювання для Кабміну ще у вересні цього року. Більше того, було проведено повну підготовку до державної служби перших 100 ветеранів, які мали стати основою нового міністерства.

Після цього Уряд повинен був висунути Раді єдину кандидатуру на пост міністра у справах ветеранів. Однак відомство Гройсмана відверто зволікає із вибором очільника. Чи не означає це, що в Уряді намагаються використати  таку можливість для розкрадання державних коштів, підшуковуючи «лояльну людину» під нові схеми? Наразі позиція Кабміну викликає більше запитань, ніж відповідей. Все це схоже на конкретний саботаж роботи, проведеної Верховною Радою і нардепами зокрема. Більше того, Уряд навіть не намагається роз’яснити свою позицію: у чому, власне, складність?

Кабінет Міністрів повинен негайно внести кандидатуру міністра у справах ветеранів і тим самим розпочати роботу Міністерства. У цьому переконані ініціатори постанови.

Глава Комітету Верховної Ради у справах ветеранів Олександр Третьяков вважає, що Верховна Рада оперативно виконала всю підготовчу роботу щодо створення даного Міністерства, проте Уряд просто гальмує даний процес.

«Народні депутати неодноразово зверталися до уряду з вимогами прискорити створення цього міністерства. Але весь цей час у відповідь ми бачимо лише демонстративну байдужість. Це байдужість до сотні тисяч українців, які проливають кров за свою країну», — підкреслив Третьяков.

Своє обурення висловив також інший ініціатор постанови – Герой України Богдан-Юрій Шухевич. Він вважає, що своїми кроками держава і Уряд демонструють цілковиту зневагу до захисників України.

«За що ж така зневага нашого уряду і нашої держави до українських патріотів? Вони проливають свою кров і жертвують здоров’ям, захищаючи нас у московсько-українській війні» — прокоментував ситуацію Шухевич.

Створення Міністерства у справах ветеранів – важливий та відповідальний крок для всієї країни. Уряд має продемонструвати на справі чіткість власної позиції з цього питання, аби у суспільства не виникало сумнівів щодо професійної компетенції Кабміну і Володимира Гройсмана особисто.

Vasylʹkivsʹka, 12, Kyiv, 03022