Пенсіонерам завжди раді

 Перепрошую, пані, у нас усе зайнято, каже польською офіціант. І тихіше: Не думаю, що цей заклад вам підійде.

У Кракові я у відрядженні. Хочу повечеряти в центрі, проте все зайнято. Думаю, що для мене однієї не хочуть давати цілий столик. Або у джинсах і з наплічником не видаюся платоспроможною.

Звертаю увагу, що майже всі гості ресторану літні люди краківчани або туристи. Розумію, що мав на увазі офіціант.

У європейців заведено на пенсії подорожувати і не відмовляти собі в розвагах. Середня пенсія в Німеччині та Франції 1200 євро, найбільшу отримують у Данії та Норвегії 2000. Польські пенсіонери мають 500 євро.

Повечеряла я курячими крильцями в торговому центрі. Там завжди вільно, грає весела музика й навколо така ж шумна молодь. Вдома розповідаю історію сусідкам.

 Європейці собі можуть до­зволити ходити по ресторанах. 50 євро за вечерю для них незначна сума. У нас половина пенсії, каже пані Оля. За кілька років і вона буде на пенсії.

 У нас гірша ситуація була, додає Світлана. Зібралися з подружками, хотіли відсвяткувати річницю дружби в центрі Львова. Забронювали столик у модній кав’ярні. Коли прийшли, офіціантка подивилася на нас і каже: «Сталася технічна проблема столик зайнятий».

Жінки вирішили повернутися за годину, дочекатися вільного місця. Їм знову відмовили.

 Офіціантка нам прямо заявила: це кафе для молоді й туристів, згадує Світлана. Нашим гостям буде некомфортно. Ми пішли в кафе «Зустріч». Там пенсіонерам завжди раді

Vasylʹkivsʹka, 12, Kyiv, 03022