У Києві вводиться електронний квиток в міському транспорті

З 1 квітня в громадському транспорті Києва будуть діяти нові види проїзних квитків.

Про це йдеться в розпорядженні Київської міськдержадміністрації №399 від 5 березня 2020 року, повідомили в прес-службі КМДА, передає Lenta.UA.

«З 1 квітня для проїзду в столичному метро, автобусі, трамваї, тролейбусі, фунікулері та міській електричці будуть діяти нові види проїзних квитків. Йдеться про проїзних квитках на певну кількість поїздок, безлімітні місячні проїзні квитки і так звані «туристичні квитки» з терміном дії від 24 до 72 годин і способи їх оплати», — йдеться в повідомленні.

У КМДА зазначили, що придбати проїзний квиток можна за допомогою електронної картки Kyiv Smart Card синього кольору, поповнивши її від 1 до 50 поїздок. Користуватися ними можна у всіх видах наземного громадського транспорту і в метро протягом року з дати останнього поповнення. Вартість кожної поїздки диференціюється пропорційно їх кількості від 8 грн. до 6,50 грн. На карту можна «записати» максимум 100 поїздок, при цьому одноразово може бути придбане не більше 50 поїздок.

Разом з тим, поїздки, придбані на пластикову безконтактну картку Київського метрополітену до 31 березня 2020 року, діють до 31 березня 2021 року.

Вводиться безлімітний квиток на проїзд в метрополітені, автобусі, трамваї, тролейбусі, фунікулері та міській електричці з місячним терміном дії. Його повна вартість складе 1300 грн. або 650 грн. — на другу половину місяця. 46 поїздок на місяць будуть коштувати 290 грн. і 145 грн. — на другу половину місяця; 62 поїздки — 390 грн. і 195 грн. на другу половину місяця; 92 поїздки — 575 грн. і 287 грн. на другу половину місяця; 124 поїздки — 770 грн. і 385 грн. на другу половину місяця.

Для туристів або гостей, які перебувають в столиці транзитом, вводиться в дію так званий «туристичний квиток» без обмеження кількості поїздок на всі види громадського транспорту і з певним терміном дії з моменту активації. Так, квиток на 24 години буде коштувати 100 грн., на 48 годин — 150 грн. і на 72 години — 200 грн. Для оплати проїзду пасажиру достатньо піднести електронний квиток до валідатора в салоні транспортного засобу або в пунктах пропуску Київського метрополітену. За допомогою спеціальних пристроїв контролери перевірятимуть факт оплати проїзду.

Купити і поповнити Kyiv Smart Card можна в додатках KyivSmartCity і Приват24, в терміналах самообслуговування е-квитка, ПриватБанку, IBox, EasyPay, 2click, в Т-кіосках, на платіжному порталі Portmone, за допомогою Київстар СМАРТГРОШІ і в касах на станціях Київського метрополітену.

При відсутності Kyiv Smart Card оплатити разову поїздку можна, придбавши QR-код або паперовий квиток КП «Київпастранс». Паперові квитки старого зразка для одноразового проїзду трамваєм, тролейбусом, автобусом, фунікулером, міською електричкою будуть діяти до 1 липня 2020 року. Вартість разової поїздки складе 8 гривень.

Джерело

Vasylʹkivsʹka, 12, Kyiv, 03022