В Запорожье к ПЦУ присоединился приход, который год назад вышел из УПЦ МП

У Запоріжжі 18 січня до Православної церкви України приєдналися релігійна громада та священик Храму Віри, Надії, Любові та матері їх Софії Ігор Савва

Результат пошуку зображень за запитом "упц"

Про це Савва розповів кореспонденту Радіо Свобода.

Раніше ми писали: РПЦ запропонувала Філарету стати патріархом всія Африки

У березні минулого року громада вийшла з УПЦ (МП), бо Савві заборонили вести службу через його проукраїнську позицію. Процедура приєднання відбулася напередодні.

«Цей період був дуже важливий для нас після того, як наша громада була у Московському патріархаті, ми були представлені самі собі і якраз мали таку можливість утвердитися в основах віри, в своєму виборі, бо ми не просто пішли з Московського патріархату – ми вимушені були піти, бо не були згодні з тим, що там відбувалося. Перед нами постало питання про приєднання до однієї з церков, але побачивши такий потужний, об’єднувальний процес, ми вирішили не поспішати, бо як в будь-якому об’єднувальному процесі, у кожного з суб’єктів є свої інтереси і нам не хотілось приєднуватися до чиїхось інтересів. Ми очікували об’єднання. Так, воно відбулося. Думаю, що не всі проблеми ще вирішені, багато ще буде в майбутньому вирішуватися, але факт звершився – Православна церкви України існує, і нас більш нічого не стримує, щоб стати її частиною», – розповів Савва.

Читайте также: Грандиозный позор Путина на Крещение: надо было в кипяток окунуть

Релігійна громада тимчасово, до поки остаточно не буде сформовано структуру ПЦУ, входитиме до складу єпархії, якою керує митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко). Саме на його ім’я було подано прохання про приєднання громади до Православної церкви України.

«Наша громада попросилася до одного з двох епіскопів, що були колись в УПЦ (МП), що приєдналися до Православної церкви України. Це митрополит Олександр (Дробинко). Ми обрали такий спосіб приєднання тому, що, думаю, це буде гарним прикладом для інших приходів УПЦ (МП), бо багато з них довгі роки виховувалися в такому несприйнятті УПЦ (КП), і тому можливо ось так відразу не готові приєднатися до єпископів, які зовсім нещодавно визначалися як єпископи УПЦ (КП). Саме тому може і існує таке благословення Вселенського патріарху двом єпископам, які приєднались з УПЦ (МП) збирати всі приходи на території всієї України, бо нам, собраттям з УПЦ (МП), легше буде приєднатися до єпископів, що вийшли звідти», – пояснив священник

У березні 2018 року за проукраїнську позицію запорізькому священику Ігорю Савві керівництво місцевої єпархії УПЦ (МП) заборонило вести службу в храмі, де він служив 19 років. Як розповіли очевидці, повідомити про відсторонення священики з місцевої єпархії УПЦ (МП) приїхали у супроводі молодиків. Присутні при цьому парафіяни навіть були змушені викликати поліцію. Місцеве керівництво УПЦ (МП) будь-які закиди щодо тиску на священика відкидало. Згодом віряни та Ігор Савва знайшли нове приміщення для релігійної громади та вийшли з УПЦ (МП).

15 грудня в Києві, в соборі Святої Софії відбувся об’єднавчий собор, на якому ієрархи, священики і миряни з трьох фактично наявних на той час в Україні православних церковних організацій, – Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви і Української православної церкви, що в єднанні з Московським патріархатом (від останньої на собор прийшли представники лише двох єпархій), – створили єдину канонічну православну церковну організацію в Україні, помісну Православну церкву України (ПЦУ). Її предстоятелем обрали митрополита Епіфанія з дотеперішньої УПЦ КП.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:

Ющенко приоткрыл «занавес правды» в газовой истории Тимошенко в 2009-м

Украинская интеллигенция мощно высказалась о Томосе

Закон о переименовании УПЦ МП обжалован в Конституционном суде

Порошенко: для российских военных на Донбассе приготовлено много сюрпризов

Related Posts

УПЦ КП не стала признавать свою ликвидацию
Филарет отказался выполнять три условия томоса
Филарет рассказал об обмане Епифания и Порошенко